Tytuł: Sprawdź akumulator przed zimą!

Okres pandemii zmienił wiele obszarów naszego życia, w tym zwyczaje dotyczące przemieszczania się. Według Stowarzyszenia Samochodowego (ADAC) zły stan akumulatora był przyczyną 46,3% wszystkich awarii w 2020 roku. Powód jest oczywisty: w samochodach, które są przez dłuższy czas nieużywane, akumulatory rozładowują się, co w konsekwencji prowadzi do problemów z uruchomieniem silnika. Do awarii akumulatora może jednak doprowadzić także szereg innych zagrożeń, występujących przez praktycznie cały rok.

Każdy, kto chce bezpiecznie podróżować zimą, powinien sprawdzić akumulator i w razie potrzeby, dokonać jego wymiany w warsztacie. Adresy serwisów znajdują się na stronie VARTA.

Choć w przeszłości wymiana akumulatora nie była skomplikowaną czynnością, obecnie proces ten jest bardziej złożony i wymaga dodatkowych procedur serwisowych. Mechanicy posiadają niezbędną wiedzę z tego zakresu, co pozwoli uniknąć uszkodzenia elektroniki pojazdu.

Dodatkowo, profesjonalny warsztat z pewnością zadba o to, aby zużyty akumulator został poddany recyklingowi, minimalizując w ten sposób negatywny wpływ na środowisko.

Aby przeczytać pełną treść artykułu dotyczącego awarii akumulatorów i sprawdzania ich stanu przed zimą, kliknij poniżej:

Wiadomość została wysłana przez portal MotoFocus.pl w imieniu firmy Clarios. Wiadomość została przesłana na niniejszy adres zgodnie z wyrażoną przez Ciebie zgodą. Mamy nadzieję, że lubisz nasze newslettery. Jeśli nie, możesz się wypisać.