Tytuł: Recykling akumulatorów - co warto wiedzieć?

Zastanawiając się nad tym, jakie produkty najczęściej poddawane są recyklingowi, wiele osób prawdopodobnie wskazałoby aluminium, papier, opony, a nawet szkło. Chociaż ten wybór jest całkowicie uzasadniony, może zdziwić fakt, że pierwsze miejsce zajmuje dobrze znany 12V akumulator samochodowy. Firma Clarios odgrywa istotną rolę w tym procesie. Jest nie tylko wiodącym producentem akumulatorów dla branży motoryzacyjnej (pod marką premium VARTA), ale także jednym z największych podmiotów zajmujących się ich recyklingiem. Ochrona środowiska i zrównoważone wykorzystanie zasobów są integralną częścią filozofii firmy.

VARTA jest szczególnie zaangażowana w recykling, dając klientom pewność, że cały ołów usunięty z akumulatorów jest ponownie wykorzystywany do produkcji nowych akumulatorów.

Przeczytaj więcej o recyklingu baterii VARTA:

Używając akumulatorów VARTA, przyczyniasz się do zrównoważonego rozwoju planety w sposób, o którym być może nie wiedziałeś... Obejrzyj poniższy film:

PRZECZYTAJ TAKŻE:

Pomyśl o środowisku. Nie wyrzucaj akumulatora


Recykling to maksymalne wykorzystanie tych samych materiałów w kolejnych dobrach materialnych i użytkowych, z uwzględnieniem minimalizacji nakładów na ich przetworzenie.

Akumulator w serwisie


W ostatnim czasie znaczenie akumulatora w pojeździe bardzo się zmieniło. Nie tylko z powodu jego funkcji ale również ze względu na podejście do jego obsługi.

Wiadomość została wysłana przez portal MotoFocus.pl w imieniu firmy Clarios. Wiadomość została przesłana na niniejszy adres zgodnie z wyrażoną przez Ciebie zgodą. Mamy nadzieję, że lubisz nasze newslettery. Jeśli nie, możesz się wypisać.