Tytuł: Brembo wybiega w przyszłość dzięki technologii Brake-by-Wire

Momenty dokręcania


Znaczenie prawidłowego momentu dokręcenia kół jest często pomijane, szczególnie przy sezonowej wymianie opon. Niewłaściwie dobrana wartość momentu dokręcenia nakrętek lub śrub może powodować uciążliwe drgania kierownicy podczas hamowania i ogólne nieprawidłowe działanie układu hamulcowego.

Brembo Brake-by-Wire


Przykładem innowacyjnego myślenia Brembo jest zaangażowanie w rozwój nowoczesnego systemu hamulcowego Brake-by-Wire. Jest on połączeniem układu hydraulicznego z elektrycznym. Z przodu samochodu znajdują się aluminiowe zaciski high performance zasilane przez siłownik elektrohydrauliczny. Tylne zaciski są uruchamiane elektromechanicznie.

Czytaj więcej>
 

Zobacz film na temat firmy Brembo i jej innowacji:


 

Brembo z nagrodą Compasso d'Oro 2020


Firma Brembo zdobyła nagrodę ADI Compasso d'Oro za innowacyjny zacisk hamulcowy dla Formuły E. To prestiżowe wyróżnienie jest odpowiednikiem Oscara dla włoskich projektantów i jest przyznawane co dwa lata przez stowarzyszenie wzornictwa przemysłowego ADI.

Płyny hamulcowe Brembo Premium


Zmniejszona lepkość i wysoka temperatura wrzenia to podstawowe właściwości pełnego asortymentu płynów hamulcowych Premium Brembo. Tarcze, zaciski, klocki i pompy hamulcowe to cztery kluczowe elementy układu hamulcowego. Jednak nie mogłyby one właściwie funkcjonować bez odpowiedniej ilości płynu hamulcowego.

Czytaj więcej>
 

Wiadomość została wysłana przez portal MotoFocus.pl w imieniu firmy Brembo. Wiadomość została przesłana na niniejszy adres zgodnie z wyrażoną przez Ciebie zgodą. Mamy nadzieję, że lubisz nasze newslettery. Jeśli nie, możesz się wypisać.